• Zaloguj
 • Rejestracja
 • Berrylane :: FAQ
  nieznajomy
 • ABY FORUM DZIAŁAŁO PRAWIDŁOWO, ZALECAMY WYKONANIE TWARDEGO RESETU - CTRL + F5, CTRL +FN +F5 LUB COMMAND +OPTION +R
 • Wraz z majem w centrum Berrylane ruszyły przygotowania do obchodów Armed Forces Day. Tegoroczny festyn zostanie wzbogacony o grę terenową.
 • Policja donosi, że na terenach White Hills, dookoła drzwi wielu domów nieznany sprawca rozmazał czerwoną ciecz. Zgłoszono też znalezione w okolicy niepokojące ołtarzyki.
 • W Crimson Woods zauważono tajemniczą wycinkę drzew, a władze miasta milczą na ten temat.
 • Granica między gangiem, a praworządnymi mieszkańcami Berrylane w ostatnim czasie zaczęła się zacierać - zaleca się omijać tereny Pink Waters.
 • WYKORZYSTAJ SWÓJ KUPON - WARUNKI REALIZACJI KUPONÓW GRACZA
 • DZIENNIKI ODZNACZEŃ - ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ JE NA NAGRODY
 • #5 WIADOMOŚCI MAJ/CZERWIEC
 • ZADANIA LOSOWE
 • UWAGA! ZAGINĄŁ EDWARD R
 • - SZYBKIE POSZUKIWANIA ZNAJDŹ PARTNERA DO GIER
 • urodzinowa loża - wyniki głosowania
 • Stevie / ANKO
  Colter / Maja
  Lilianne / Lilka
  Bowie / Ania
  Raine / Ada


  Berrylane Strona Główna » Organizacja » Centrum dowodzenia » Pomocne » FAQ
  Poprzedni temat «» Następny temat
  Berrylane  -


  -


  -

  Berrylane
  administrator
    
  FALLEN CLOUD
     .

    
  .

    
  100 y.o.

    
  100 cm

    


  2017-11-17, 12:53


  FAQ

  - czy w miasteczku znajduje się szpital?

  W dzielnicy Crimson Woods znajduje się Berrylane Clinc. Jest to niewielka przychodnia zrzeszająca specjalistów, pracują tam między innymi: pielęgniarki, pediatrzy, lekarze rodzinni, lekarze pierwszego kontaktu, lekarz ginekolog, stomatolog, okulista, ortopeda a także rehabilitant. W przychodni można zasięgnąć rady lekarza pierwszego kontaktu, przyjść na wizytę kontrolną, w laboratorium wykonać szereg badań, wysyłanych później do centrum diagnostycznego w Seattle. W przychodni znajduje się sala zabiegowa, ale nie wykonuje się tam zabiegów operacyjnych. Można za to, przykładowo, odebrać poród, złożyć kończynę złamaną w prosty sposób, zszyć rany. Poważniejsze przypadki odsyłane są natychmiastowo do szpitala znajdującego się w Seattle, przy pomocy karetki pogotowia lub helikoptera, w najgroźniejszych przypadkach.

  - czy mistrz gry jest obowiązkowy na forum?

  Na naszym forum główną rolę odgrywa fabuła. To wokół niej toczą się losy mieszkańców Berrylane, więc tak, mistrz gry jest obowiązkowy. Jednak to od samych użytkowników zależy jak bardzo MG będzie uprzykrzał im życie. Jeśli będą aktywnie uczestniczyć w osi fabularnej forum, mogą liczyć na większy udział mistrza gry w życiu ich postaci. Nie oznacza to jednak, że osoby, który nie zdecydują się na większe zaangażowanie w wątku zostaną pominięte przez MG! Również dla nich zostaną przygotowane mniejsze i większe zadania czy sytuacje do których zostaną wrzucone podczas rozgrywania własnych gier.

  - czy jest możliwe stworzenie zawodu nieznajdującego się w spisie miejsc pracy?

  Berrylane to małe miasteczko. Nie ma więc nic dziwnego w fakcie, że miejsca pracy są dosyć mocno ograniczone i każdy obywatel trzyma się raczej swojego zawodu, niekiedy rodzinnego biznesu, a nie wydziwia i zakłada kolejny, identyczny sklep, tak dla przykładu. Zachęcamy do wybierania miejsc pracy z ich listy, którą znajdziecie w tym temacie. Jeśli jednak macie inny pomysł to śmiało możecie napisać o nim w karcie albo do nas, administracji, a my postaramy się Wam pomóc, żeby wszystko miało ręce i nogi, a co za tym idzie pasowało do Berrylane i realiów jakie w nim obowiązują. Istnieje również możliwość, że Wasza postać pracuje w innym mieście (na przykład Seattle, które znajduje się blisko Berrylane) i dojeżdża do pracy. Należy wtedy wspomnieć o tym fakcie w swojej kp.

  - czy są ograniczenia w ilości osób w danym zawodzie?

  Tak, na forum istnieją ograniczenia dotyczące ilości osób w danym zawodzie. Wszystkie informacje dotyczące ilości miejsc w danym miejscu pracy można zobaczyć w tym temacie. Chcemy uniknąć sytuacji w której na forum pojawi się kilkunastu prawników albo lekarzy, bo jest to po prostu nierealne i niepasujące do klimatu miasteczka w którym brakuje wielkich szpitali czy rywalizujących ze sobą kancelarii prawniczych. Właśnie dlatego nałożone zostały ograniczenia zarówno ilościowe, jak i wiekowe dotyczące zawodów i miejsc pracy dostępnych w naszym miasteczku.

  - skąd taka nazwa miasteczka

  Nazwa miasteczka pochodzi od owocu, który występuje w lasach tego rejonu. Pierwsi mieszkańcy, założyciele miasta, specjalizowali się w przetwarzaniu jagód i właśnie z tego powodu zdecydowali się nazwać swój nowy dom Berrylane. Do dziś w mieście głównym przysmakiem są placki z jagodami lub inne pyszności, które wykorzystują te ciemne owoce, a rodziny założycieli nawet w dzisiejszych czasach wciąż rozprowadzają swoje przetwory w Stanach Zjednoczonych.

  - dlaczego w kinie w Berrylane wyświetlane są tylko stare filmy

  Berry Town utknęło w latach 80. W mieście można spotkać stare urządzenia z tych lat, a także muzykę, która właśnie wtedy królowała na parkietach na całym świecie. Właśnie dlatego kino w mieście wyświetla jedynie filmy z tamtych czasów - pierwszą, oryginalną trylogię Star Wars; Indianę Jonesa czy Blade Runner'a z 82 roku. Nowsze produkcje można obejrzeć w internecie (który, niestety albo i stety, nie ominął nawet zamrożonego w czasie Berry) albo, jeśli ktoś lubi dłuższe przejażdżki, w kinie w sąsiadującym mieście, czyli Seattle.

  - ile jest mieszkańców?

  Berry Town to małe miasteczko w stanie Waszyngton. W 2016 roku został przeprowadzony spis ludności dzięki któremu władze mogły pochwalić się 1,273 mieszkańcami, których jednak z każdym rokiem coraz więcej ubywa. W końcu kto z młodych chciałby zostać w miejscu, które zatrzymało się w latach 80 i nie oferuje żadnych ambitnych perspektyw na przyszłość? Właśnie z tego powodu aktualnie większa część mieszkańców ma już za sobą swoje lata świetności, a młodzież, która dalej mieszka w miasteczku tylko czeka na okazję, żeby wynieść się z niego jak najszybciej.

  - czy w mieście znajduje się kancelaria prawna?

  Niestety, w Berrylane nie znajdziecie kancelarii prawnych. Miasteczko jest na tyle małe, że brakuje w nim wielkich rodzin prawników, a jeżeli już ktoś zdecyduje się podążać tą drogą to zwykle opuszcza miasteczko, żeby rozwijać się w znajdującym się blisko Seattle albo dalszych miastach. W samym Berrylane nie ma za dużo do roboty i jedyne miejsce, które zajmuje się takimi kwestiami to małe biuro radcy prawnego. Pomoże on Wam ze związanymi z prawem sprawami, także chętnie udziela konsultacji czy porad dotyczących tych kwestii. Bardziej skomplikowane kwestie (które, tak swoją drogą, nie zdarzają się za często) skierowywane są zwykle do Seattle.

  - czy na forum znajduje się uczelnia wyższa?

  Tak. Na forum znajduje się University of Washington, który można znaleźć w znajdującym się blisko Berrylane mieście słynącym ze Space Needle, czyli Seattle. Uniwersytet oferuje uzyskanie stopni licencjackich, magisterskich i doktorskich. Można na nim studiować, między innymi, takie kierunki jak - Prawo, Medycyna, Zdrowie Publiczne, Polityka i Zarządzanie czy Praca Socjalna. Więcej informacji na temat samego uniwersytetu i kierunków, które można na nim studiować znajdziecie na tej stronie.

  - czy istnieje możliwość zakładania na forum rodzinnych firm?

  Tak, oferujemy taką możliwość. Przed założeniem rodzinnej firmy należy się jednak skontaktować z administracją i upewnić czy podobnego biznesu nie ma już na liście lokacji. Dopiero po wyrażeniu zgody przez jednego z adminów można prosić o dodanie swojej firmy do spisu miejsc pracy i lokacji.

  - Czy w Berrylane znajduje się redakcja gazety?

  Na ten moment nie. Niegdyś w miasteczku istniała lokalna gazeta, lecz została zamknięta z powodu niewielkiego zainteresowania i braku odpowiednich środków do jej prowadzenia. Dziennikarze z Berrylane odnaleźli jednak zatrudnienie w redakcji gazety znajdującej się w Seattle - The Stranger. Gazeta ta wydaje swe numery co miesiąc i opisuje wydarzenia dziejące się w okolicznych małych miasteczkach. Niestety nie jest to zbyt dochodowa praca, więc jeżeli któryś z mieszkańców Berrylane chciałby spełniać się w roli dziennikarza z krwi i kości, powinien szukać zatrudnienia w redakcji (również znajdującej się w Seattle) gazety The Seattle Times.

  - jakie religie można spotkać w berrylane?

  W stanie Waszyngton przeważają chrześcijanie. Badania z tamtego roku pokazały, że ponad 60% mieszkańców wyznaje religię chrześcijańską (katolicyzm, protestantyzm i prawosławie), a na pozostałe 40% składają się również Wicca (religia pogańska), Mormoni (głoszą kontrowersyjne poglądy takie jak, na przykład, że Jezus jest bratem Lucyfera, a czarny kolor skóry według nich jest karą za grzechy), a także w mniejszej mierze Judaiści (religia monoteistyczna, której podstawą jest wiara w jednego Boga), Hinduiści (rozmaite jego odmiany) i Islamiści (ideologia polityczna wywiedziona z fundamentalizmu islamskiego). W Berrylane najwięcej jest jednak katolików, a wyznawcy innych religii (chociaż nie mówi się o tym głośno) nie są zbyt mile widziani w miasteczku.

    

  berrylane
  .
  piszę posty
   
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Nie możesz załączać plików na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do: