menu


Poprzedni temat «» Następny temat
Miejsca mieszkalne
Autor Wiadomość
Berrylane


Mieszka w
fallen cloud


It's too cold outside

for angels to fly

W Berrylane zawsze

berrylane

administrator

Wysłany: 2017-12-06, 12:07   Miejsca mieszkalne

skala budżetowa
INSTRUKCJA DOBORU MIESZKANIA:
→ opcje 1-3 to najtańsze warianty, dostępne od ręki i na każdą kieszeń;
→ opcje 4-6 to alternatywa dla osób, którzy plasują się w tzw. średniej klasie społeczności i gotowi są poświęcić nieco więcej pieniędzy, by w zamian otrzymać korzystne standardy życia;
→ opcje 7-9 to wybór dla bogatych mieszkańców, którzy cenią sobie wygodę, luksusy i wysokie standardy;
→ opcja 10 to możliwość dla najbogatszych osób, dla których pieniądze nie są problem, a życie na najwyższym poziomie jest dla nich najważniejsze.

Wciąż nie wiesz, która opcja jest dla ciebie najlepsza? Poniżej znajdują się opisy każdej możliwej alternatywy.

01
Najtańsza opcja dla mieszkańców, którzy ledwo wiążą koniec z końcem lub dla entuzjastów oszczędzania. Należy liczyć się tu z zerowym systemem zabezpieczeń, możliwymi włamaniami i kradzieżami i morderstwami, wiecznie cieknącym kranem i psującą się średnio raz na tydzień elektrycznością.

02
Tanio i prywatnie - to najlepsze słowa, które opisują ten typ mieszkań. Nie stać cię, czy też po prostu jesteś fanem oszczędzania - to nikogo nie obchodzi. Ważne, że to najlepsze miejsce na ciszę, samotność i ucieczkę przed ciekawskimi spojrzeniami. Co jakiś czas jednak należy przedłużać swój czas wynajmu, a to wiąże się niestety z dodatkowymi kosztami.

03
Nieco droższe i ładniejsze mieszkania, które wciąż jednak wybierane są przez nieco biedniejszych mieszkańców. Nie można tu liczyć na bezpieczeństwo, wygodę czy brak jakichkolwiek problemów. W tym wypadku najlepszym wyjściem jest kupno danego mieszkania (płacenie czynszu za dwutygodniowy brak wody może każdego wkurzyć) i wyremontowanie go wedle własnego życzenia.

04
Jeżeli twoja wypłata nie ogranicza się w zbyt wielkim stopniu, możesz pozwolić sobie na ten typ mieszkań. Własny dom za taką cenę to niewielka strata - choć standardy zdecydowanie nie są takie, o jakich zawsze marzyłeś. Wynajem parceli jednak umożliwia wszelkie remonty, więc w tym wypadku jest to lepsza opcja, niż kupno na wyłączność.

05
Ten typ mieszkań nie jest polecany osobom samotnym. Zdecydowanie należy się tu liczyć z koniecznością poświęcenia prawie całej pensji na wszelkie opłaty. Cieknący kran czy brak prądu nie są tu problemem (jeżeli płacisz na czas), jednak wciąż należy liczyć się z brakiem odpowiedniego bezpieczeństwa. Jeżeli jednak jesteś częścią niewielkiej rodziny, z pewnością razem poradzicie sobie nie tylko z czynszem, ale i innymi problemami.

06
Zdecydowanie najlepsza opcja dla rodzin, które w zamian za nieco wysokie opłaty, mogą liczyć na odpowiednie standardy życia. Domy te opłaca się kupić na wyłączność, gdyż czynsz w skali rocznej okazuje się nieco nazbyt wygórowany. W obu przypadkach jednak często trzeba zasięgnąć pomocy banku, choć ten typ kredytu nie jest zbyt problematyczny.

07
Jeżeli zależy ci na dogodnej lokalizacji i szybkim dostępie do przeróżnych barów, kawiarenek i sklepów, a od wyposażenia mieszkania nie oczekujesz zbyt wiele, to idealna opcja dla ciebie. Problemem tego miejsca staje się jednak wysoki czynsz, na który żali się każdy mieszkaniec oraz niski stopień bezpieczeństwa. Mieszkania te są jednak polecane dla studentów (którzy na spłatę rachunków nie boją się pożyczyć pieniędzy od rodziców), gdyż znajdują się one niedaleko uniwersytetu.

08
Opcja dla osób, które związane są z naturą i w zamian za malownicze widoki gór, jeziora i lasu są gotowe płacić bardzo wysoki czynsz. By w pełni cieszyć się z lokalizacji domu powinno zaopatrzyć się w prywatną łódkę oraz samochód, który zniesie niekorzystne warunki pogodowe i nie zepsuje się w kilkunastominutowej drodze do centrum miasteczka.

09
Przestronne, posiadające ogromne ogrody luksusowe wille, przeznaczone tylko dla najbogatszych mieszkańców Berrylane(?). Utrzymanie takiego domu staje się nie lada wyczynem, a dodatkowe, wysokie koszty niesie za sobą dbanie o działkę o sporej powierzchni. Każdy mieszkaniec musi też zaopatrzyć się w samochód, gdyż droga do centrum miasteczka jest daleka.

10
Najdroższa i zarazem najwygodniejsza opcja dla osób, które w mieszkaniach cenią najbardziej luksus, dogodną lokalizację oraz bezpieczeństwo najwyższego stopnia. Niemałym wyczynem staje się jednak utrzymanie takiego apartamentu, gdyż ceny są bardzo wygórowane. Jeśli więc nie masz problemu z wydaniem ostatnich oszczędności i wzięciem kredytu na spłatę czynszu, to mieszkania te są właśnie dla Ciebie!
  
[Profil]
 
 
Berrylane


Mieszka w
fallen cloud


It's too cold outside

for angels to fly

W Berrylane zawsze

berrylane

administrator

Wysłany: 2017-12-15, 17:11   

city centre

OPIS: niewielkie, nieco ciasne mieszkania znajdujące się nad barami, kawiarniami i sklepami w centrum miasta przy głównej ulicy (Red Butterfly Swale). Wejście do nich prowadzi przez schody przeciwpożarowe znajdujące się na tyłach budynków.
PLUSY: lokalizacja, cena, rozrywka
MINUSY: cienkie ściany, głośna i niebezpieczna okolica
BUDŻET: 3


OPIS: osiedle identycznych domków jednorodzinnych z niewielkimi ogródkami, które cieszą się szybkim dojazdem do centrum miasta. Przeznaczone są głównie dla rodzin, a założyciel osiedla zadbał o to, by nikt się w nim nie nudził. Codziennie organizowane są tu przeróżne kółka, dzieci mogą bawić się na dużym placu zabaw, młodzież może grać w koszykówkę lub tenisa a dorośli odpocząć na terenach zielonych. Wszyscy mieszkańcy są jedną rodziną i z chęcią pomagają sobie nawzajem. Czynsz jest dość wygórowany, ale dla nikogo nie wydaje się to stanowić problemu, gdyż wysoki system zabezpieczeń i różnorodność rozrywek wszystko rekompensuje.
PLUSY: lokalizacja i wysokie standardy, rozrywka, bezpieczeństwo
MINUSY: głośna okolica, niewielka przestrzeń, zanieczyszczenia, cena
BUDŻET: 6
  
[Profil]
 
 
Berrylane


Mieszka w
fallen cloud


It's too cold outside

for angels to fly

W Berrylane zawsze

berrylane

administrator

Wysłany: 2017-12-15, 17:19   

WHITE HILLS
AUBURN PINE HOUSES → mniejsze (bez ogrodów)

OPIS: czy marzyłeś zawsze o tym, by budząc się rano widzieć jezioro otoczone gęstymi drzewami i górami? By o poranku słyszeć śpiew ptaków, by móc obserwować sarenki wychodzące z lasu? Jeśli tak, to osiedle domów jednorodzinnych Auburn Pine Houses jest właśnie dla ciebie! Niestety, nie można mieć też wszystkiego - musisz pogodzić się z brakiem ogrodu i schronienia dla swojej łódki, gdyż na te luksusy może pozwolić sobie tylko druga, bogatsza część osiedla.
PLUSY: widoki, cena na każdą kieszeń, kontakt z naturą, świeże powietrze, systemy antywłamaniowe
MINUSY: oddalone od centrum, wilgoć, ogrody dostępne jedynie dla bogatszych mieszkańców, mimo alarmów brak stałego bezpieczeństwa (np. przed dzikimi zwierzętami)
BUDŻET: 5

AUBURN PINE HOUSES → większe (z ogrodami)

OPIS: jeżeli zależy ci na zdumiewających widokach, kontakcie z naturą, możliwości wypłynięcia prywatną łódką na jezioro, a problemu nie stanowi wysoki czynsz i oddalone o kilkanaście minut centrum miasta - domy w osiedlu Auburn Pine Houses są właśnie dla ciebie! Wyposażone w najnowocześniejsze systemy antywłamaniowe, cieszące się wysokim bezpieczeństwem, przestronne domy z niewielkimi ogrodami, znajdujące się tuż przy jeziorze Blue Rabbit, naprzeciwko gór, niejednej osobie zawróciły w głowie. Jedynym problemem wydaje się być wysoki czynsz oraz wilgoć, która spowodowana jest bliskim kontaktem domów z jeziorem.
PLUSY: widoki, kontakt z naturą, świeże powietrze, systemy antywłamaniowe
MINUSY: oddalone od centrum, wilgoć, utrudnienia związane z warunkami pogodowymi
BUDŻET: 8

XVI Pedicabo → pensjonat

OPIS: stary pensjonat prowadzony przez rodzinę Addamsów. Nie jest to może najlepsze miejsce pod słońcem, ale pomimo mrocznych historii z nim zwiążanych nadal trzyma swoją renomę. Na ogół jest tu spokojnie, a samo miejsce jest oddalone od zgiełku. Utrzymany jest w dość mrocznym stylu, który raczej kojarzy się ze starymi horrorami i opowieściami grozy. Chociaż niektórzy lubią otoczenie antyków, od których tu się wprost roi. O dziwo sam pensjonat raczej nie ima się potencjalnych złodziei, którzy ze względu na strach przed gniewem rodziny Addamsów raczej wolą się nie narażać. Jak to bywa w White Hills, doskwiera tu wszechobecna wilgoć, a do samego miasta jest spory kawałek.
PLUSY: spokój, ładna okolica, przystępne koszty, rzadko występujące włamania
MINUSY: Oddalenie od centrum, mroczne otoczenie, przeciętnej wielkości pokoje, specyficzni właściciele, wilgoć
BUDŻET: 2
  
[Profil]
 
 
Berrylane


Mieszka w
fallen cloud


It's too cold outside

for angels to fly

W Berrylane zawsze

berrylane

administrator

Wysłany: 2017-12-15, 17:27   

CRIMSON WOODS
WHITE LOG MEWS → chatki

OPIS: niewielkie domki mieszczące się w środku lasu dla nieco biedniejszych mieszkańców Berrylane. Mimo wszystko cieszą się jednak dość sporą popularnością, bo kontakt z naturą i świeże powietrze skusiły niejedną osobę. Aby żyło Ci się tu dobrze, musisz pochwalić się dość sporą gotówką, gdyż kwestia bezpieczeństwa leży tylko i wyłącznie w Twoich rękach. Jeśli jednak nie przeszkadza Ci brak systemów antywłamaniowych i częste odwiedziny zwierząt zamieszkujących ten las, a spędzanie kilku nocy bez prądu nie jest Ci straszne, to ta opcja mieszkalna jest właśnie dla Ciebie!
PLUSY: kontakt z naturą, świeże powietrze, widoki, cena
MINUSY: brak bezpieczeństwa, alarmy we własnym zakresie, psująca się elektryczność, oddalenie od centrum, utrudnienia związane z warunkami pogodowymi
BUDŻET: 4

WHITE LOG MEWS → wille

OPIS: otoczone zapierającymi dech w piersiach widokami, ogromne wille zamieszkiwane tylko i wyłącznie przez najbogatszych mieszkańców miasteczka. Zakryte są zazwyczaj wielkimi, grubymi murami, by nikt z zewnątrz nie mógł dostrzec, co znajduje się w środku. Duże działki, które podziwiane są przez wszystkich mieszkańców Berrylane, są zabezpieczane przez najwyższej jakości system antywłamaniowy, tak, by żaden niechciany gość nie mógł się do nich dostać. Kręcąc się w pobliżu ryzykujesz zatrzymaniem przez ochronę, gdyż cały teren monitorują kamery. Problemem staje się jednak spora droga do centrum Berrylane oraz utrudnienia związane z pogodą, które powodują nieznośne korki na ulicach.
PLUSY: bezpieczeństwo, systemy antywłamaniowe, kontakt z naturą, świeże powietrze, widoki
MINUSY: cena, oddalenie od centrum, utrudnienia związane z warunkami pogodowymi
BUDŻET: 9
  
[Profil]
 
 
Berrylane


Mieszka w
fallen cloud


It's too cold outside

for angels to fly

W Berrylane zawsze

berrylane

administrator

Wysłany: 2017-12-15, 17:41   

PINK WATERS

OPIS: jeśli prywatność jest dla Ciebie rzeczą najważniejszą i nie zależy Ci na przestronnym mieszkaniu, a jedynie na niewielkim pokoju z łóżkiem, to powinieneś zastanowić się nad tą opcją. Nie musisz martwić się o ciszę w nocy, gdyż miejsce to odwiedza tak niewiele osób, że hałas jest ostatnią rzeczą, jaką można tu spotkać. Jeśli też najdzie Cię nagła ochota na kontakt ze światem, to darmowe wifi załatwi sprawę.
PLUSY: prywatność, cena, cisza i spokój, darmowe wifi i telewizja
MINUSY: niewielki stopień bezpieczeństwa, oddalone od centrum, niskie standardy
BUDŻET: 2


OPIS: opcja dla osób, które zupełnie nie przywiązują wagi do wyglądu mieszkań. White Flower Valley jest to pole na przyczepy i namioty, ale dla nieco bardziej wymagających osób znajdą się też niewielkie domki, oczywiście za nieco większą opłatą. Miejsce to znajduje się niedaleko jeziora Blue Rabbit i wybierane jest zazwyczaj przez członków gangu Lizards. Ważną kwestią w tej opcji mieszkaniowej jest także zerowy system zabezpieczeń, więc jeśli posiadasz coś cennego, lepiej nie zasypiaj w nocy na zbyt długo, a pod poduszką schowaj najlepiej coś, czym w razie czego byłbyś w stanie się obronić.
PLUSY: cena, widoki, lokalizacja, świeże powietrze, rozrywka
MINUSY: niskie standardy, brak bezpieczeństwa, hałas, duży stopień przestępczości, oddalenie od centrum
BUDŻET: 1
  
[Profil]
 
 
Berrylane


Mieszka w
fallen cloud


It's too cold outside

for angels to fly

W Berrylane zawsze

berrylane

administrator

Wysłany: 2017-12-15, 17:46   

SEATTLE

downtown

OPIS: luksusowe apartamenty w samym centrum Seattle spełniające oczekiwania najbardziej wymagających mieszkańców. W pobliżu można znaleźć wszystko, czego tylko dusza zapragnie, zaczynając od wykwintnych restauracji, kończąc na znanym teatrze Paramount. Poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom gwarantuje też posterunek policji mieszczący się nieopodal.
PLUSY: lokalizacja, rozrywka, bezpieczeństwo, systemy antywłamaniowe, wysokie standardy
MINUSY: cena, głośna okolica, zanieczyszczenia
BUDŻET: 10
  
[Profil]
 
 
Berrylane


Mieszka w
fallen cloud


It's too cold outside

for angels to fly

W Berrylane zawsze

berrylane

administrator

Wysłany: 2017-12-15, 17:47   

suburbs

OPIS: kamienice przeznaczone dla osób, którym zależy głównie na korzystnej lokalizacji a od wyglądu mieszkań nie oczekują niczego specjalnego. Niewielkie, znajdujące się nad znanym barem, w pobliżu sklepów i kawiarni pomieszczenia, których największym problemem zdaje się być wysoki czynsz, niezbyt bezpieczna okolica i hałas dobiegający z miasta. Łatwo jest jednak nawiązać znajomości, gdyż co najmniej trzy razy dziennie wpadniesz na korytarzu na swoich sąsiadów.
PLUSY: lokalizacja, systemy antywłamaniowe, rozrywka
MINUSY: cena, głośna okolica, niewielki stopień bezpieczeństwa, zanieczyszczenia
BUDŻET: 7
  
[Profil]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 6